X o ş G ə l d i n
یولداش لار
     
سایغاج
rss feed
S ə H m A n
Political Boundaries Are Not The Boundaries Of Separation
دوشنبه 16 شهریور 1394 ::
+0 Bəyənmə

                                                 
معلوم است که قد بلندتر خانم‌ها را خوش‌استیل‌تر می‌کند اما باید بدانید که استفاده از کفش‌های پاشنه‌بلند نامناسب برای مدت طولانی می‌تواند به سلامت کلی بدن شما آسیب برساند. مطالعه‌ای که در سال 2011 در دانمارک انجام شد، نشان داد که چند سال استفاده از کفش‌های پاشنه بلند خطر بیماری اسئوآرتریت (جوش خوردن استخوان‌ها و مفاصل به هم و از کار افتادن آنها) را تا 6 برابر افزایش می‌دهد. 

                                     


تصویر اسکن شده پای خانم‌هایی که کفش پاشنه‌بلند پوشیده‌اند نشان داد که در این حالت برای جبران حالت سر پایین انگشتان و فشار وارد بر آنها، عضله‌های چهارسر و عضله پشت لگن به شدت فعالیت می‌کنند تا فشار را از روی نوک انگشتان و زانوی خم شده بردارند. همه اینها موجب می‌شود که احتمال آسیب‌دیدگی در این گروه افزایش یابد. افزایش فشار به زانوها هم مفصل زانو را آزار داده و احتمال آرتروز در این مفصل را به شدت افزایش می‌دهد. دکتر هاروارد داربرگ، متخصص ارتوپدی در بدفورد می‌گوید: "افزایش فشار روی پاشنه پا و حالت بی‌ثباتی می‌تواند باعث پیچ‌خوردگی مچ پا شود که بسیار دردناک و آزاردهنده است." 


                                                     

درضمن کفش‌های پاشنه بلند باعث می‌شود که عضلات مچ پا در حالت کوتاه‌تر باشند و اگر استفاده از این کفش‌ها ادامه یابد این کوتاه‌شدگی عضلات به‌طور مشخص زیاد می‌شود. مطالعه‌ای که در نشریه «اکسپریمنتال بیولوژی» به چاپ رسیده نشان داده که زنانی که چندسال اینگونه کفش‌ها را پوشیده‌اند به‌طور متوسط 13درصد از طول عضله‌های مچ پای آنها کاسته شده است. نتیجه اینکه این افراد اگر هرکفشی غیر از کفش‌های پاشنه بلند بپوشند اذیت می‌شوند.»


                                                                    
آچار سؤزلر : مد, پوشش, باشماق, کفش, سلامتی, ساغلیق, کفش پاشنه بلند, پا, Shoes, Fashion,

بؤلوم : ساغلیق
یارپاق لار :